Fiat Scudo työmaalla parkissa

Fiat Scudo

Monikäyttöinen pakettiauto.

Fiat Scudo on paras valinta pakettiautoksi, kun etsit 3-paikkaista tilavaa pakettiautoa eri käyttötarkoituksiin. Fiat Scudo on saatavilla joko diesel manuaalina, diesel automaattina tai täyssähköisenä.


Scudon tavaratilan mitat mahdollistavat jopa 6,6 m3 tilavuuden ja sen maksimikantavuus yltää jopa 1 200 kiloon. Uuden Scudon kanssa tuntuu kuin ajaisit henkilöautoa, sillä sen mukava ajoasento ja kompaktius mahdollistavat stressittömän työpäivän myös pidemmillä matkoilla. Uuden Moduwork-toiminnon ansiosta löydät kaikki vaihtoehdot sisätilojen mukauttamiseen tarpeidesi mukaan. Uusi Scudo tarjoaakin runsaasti tilaa ja lastausratkaisuja, jotka mukautuvat kaikkiin tilanteisiin.

Fiat Scudo mallisto
Työmies lastaamassa Fiat Scudoa työmaalla
Enimmäiskantavuus
1 200 kg
Fiat Scudo työmaalla
Enimmäistilavuus
6,6 m3
Fiat Scudo sivusta
Tavaratilan pituus
jopa 4 metriä

Fiat Scudo – mukava ja monipuolinen

Fiat Scudo on monipuolinen pakettiauto, joka tarjoaa parasta mukavuutta pitkilläkin matkoilla. Monipuoliset istuinten ja ohjauspyörän säädöt sekä henkilöautomainen ajoasento mahdollistavat miellyttävät työmatkat.


Kaikille varustetasoille ja pituuksille saatavilla oleva sähkömoottori vie Scudon uudelle ja tinkimättömälle suorituskyvylle. Sen sijaan dieselmoottoreille Scudo tarjoaa laajan moottorivalikoiman yhdistettynä joko 6-vaihteiseen manuaalivaihteistoon tai 8-vaihteiseen automaattivaihteistoon. Uudet teknologiset ratkaisut mahdollistavat laajat liitettävyysmahdollisuudet sekä turvallisen ajon. Fiat Scudo onkin paras valinta, kun kaipaat pakettiautolta monipuolisuuden lisäksi turvallisuutta ja mukavuutta.

Fiat Scudo ohjaamo
Fiat Scudo ohjauspyörä
Fiat Scudo viihdekeskus

Miellyttävä ja monipuolinen matkustamo

Uusi Scudo muuntautuu oivallisesti suurien tavaroiden kuljettamiseen, mikä korostaa entisestään tämän mallin ainutlaatuista monipuolisuutta. Matkustajan istuimen alla olevan taittoluukun ansiosta kuormatilaa on mahdollista laajentaa: Standard-versiossa 3,67 metriin ja Maxi-versiossa enintään 4,02 metriin saakka. Lisäksi säädettävästä etuistuimesta saa helposti pöydän tietokoneelle ja tabletille tai miksei mahdollisimman mukavalle lounaalle.


Millaista istuinta tarvitset? Valitse yhtenäinen ja mukava penkki, jonka alla on suuri säilytyslokero, tai yksittäiset, itsenäisesti säädettävät istuimet jokaiselle paikalle. Scudon tarjoamien ratkaisujen joukosta voit valita etumatkustajan istuimet, jotka sopivat parhaiten tiimisi tarpeisiin. Scudo on synonyymi mukavuudelle ja monipuolisuudelle työssäsi. Lämmitettävät etuistuimet lisäävät mukavuutta, kun ilmat viilenevät. Ohjauspyörän korkeus ja etäisyys on säädettävissä, ja kuljettajan istuimessa on korkeussäädön ja säädettävän ristiselän tuen lisäksi kyynärnoja. Näin saat parhaan ajoasennon, ja asetuksia on helppo muuttaa kuljettajan vaihtuessa.

Musta Fiat Scudo
Fiat Scudo kuljetustila
Taittoluukulla lisätilaa
Fiat Scudo ohjaamo
Valitse istuimesi
Fiat Scudo penkinlämmitys
Lämmitettävät etuistuimet